Henkilöstö

Hallinto

nissi_ilpo

Reijo Vähätiitto
tehtaanjohtaja
Puh. 040 8322 767
reijo.vahatiitto@pihla.fi

Tuotanto

huhtakangas_risto

Risto Huhtakangas
tuotantopäällikkö, rekrytointi
Puh. 044 7844 219
risto.huhtakangas@pihlapro.fi

tervo_terhi

Terhi Tervo
Laatu- ja ympäristövastaava, työsuojelupäällikkö
Puh. 044 7844 230
terhi.tervo@pihlapro.fi

Lähettämö

korpela_vp

Veli-Pekka Korpela
Puh. 020 7769 296
Puh. 044 7844 296
veli-pekka.korpela@pihlapro.fi

Laatu- ja jälkimarkkinointi

loytynoja_matti

Matti Löytynoja (Vuorotteluvapaalla)
jälkimarkkinointivastaava

Sijainen:
Tom Rahkonen
Puh. 040 8366 605
tom.rahkonen@pihlapro.fi

Hankinta

Pekka Kiviniemi
hankintapäällikkö
Puh. 040 1327 730
pekka.kiviniemi@pihla.fi

Tuotannonsuunnittelu

koskela_hannu

Hannu Koskela
Tekninen tuotepäällikkö
Puh. 044 7844 204
hannu.koskela@pihla.fi

nissila_jani

Joni Nissilä
suunnitteluinsinööri, atk, tietoliikenneyhteydet
Puh. 044 7844 298
joni.nissila@pihlapro.fi

tyyska_juha

Juha Tyyskä
suunnitteluinsinööri
Puh. 040 7216 338
juha.tyyska@pihlapro.fi

Taloushallinto

alahaivala_lotta

Lotta Alahäivälä
taloussihteeri, ostoreskontra
Puh. 040 7513 439
lotta.alahaivala@pihla.fi





Valmistamme ikkunoita ja ovia rakennusliikkeiden ja alan ammattilaisten käyttöön. Vuosikymmenten kokemus on kartuttanut tietotaitomme ja osaamisemme sellaiselle tasolle, että voimme ylpeänä sanoa olevamme asiakkaidemme paras luottokumppani. Ymmärrämme asiakkaidemme liiketoiminnan lainalaisuudet paremmin kuin kukaan muu.


Pihla
Äyritie 16, 01510 Vantaa
Puh. 0800 550 880
info@pihla.fi